Bygge eller reparere terrasse i Trondheim
Når du skal få bygget eller reparert platting eller terrasse i Trondheim, vil du på Mittanbud finne flinke lokale snekkere som står klar for å hjelpe deg med å få jobben gjort!
- Legg ut jobben helt kostnadsfritt
- Motta uforpliktende tilbud fra bedrifter
- Velg det tilbudet som passer deg best

Hva koster det å bygge terrasse eller platting?
Timeprisen for håndverkere som bygger terrasse og platting er ofte mellom:
kr 600 - kr 800Gjennomsnittsprisen for terrasse og platting på Mittanbud er:
kr 61 600Lurer du på hva ditt prosjekt vil koste?
Beskriv jobben, og få et prisestimat basert på tidligere jobber utført på Mittanbud.
Bedrifter som hjelper med platting og terrasse i Trondheim
Valgt av 26 brukere
Truls Wæraas tilbyr tjenester i kategorien: Snekker, Veranda og terrasse i Trondheim
Nylig evaluert av Marthe
28. mai
Vi er veldig fornøyd hvordan jobben ble utført på en profesjonell måte. God dialog hele veien og ryddet arbeidsplassen underveis. Veldig hyggelig og pålitelig mann.
Svarer raskt
Valgt av 75 brukere
LIEN BYGGSERVICE AS tilbyr tjenester i kategorien: Snekker i Trondheim
Nylig evaluert av Frode
29. aug
Skiftet kledning og 3 stk vinduer. Kjempefornøyd med både pris, kommunikasjon, valg av materialer og utførles av jobben, veldig blid og positiv kar, ryddig. Blir så han får en vegg til, til neste år også , Anbefales 😀
Svarer raskt
Valgt av 53 brukere
KOWALCZYK BYGGSERVICE tilbyr tjenester i kategorien: Snekker i Trondheim
Nylig evaluert av Stian
1. okt 2024
Meget bra og ryddig utført jobb. God kommunikasjon, punktlig og profesjonell.
Valgt av 93 brukere
LINAS BYGG SERVICE LINAS MOTUZAS tilbyr tjenester i kategorien: Snekker i Trondheim
Nylig evaluert av Ingrid
3. mar
Godt fornøyd med jobben utført! God kvalitet og til avtalt pris. God kommunikasjon underveis. Ryddig og hyggelig. Anbefales!
Svarer raskt
Valgt av 45 brukere
PROEFECT tilbyr tjenester i kategorien: Maling, Snekker i Trondheim
Nylig evaluert av Sondre
30. apr
Proefect v/Marius kom som avtalt på befaring av en mindre enebolig hvor alt skulle gjøres. Han målte opp for å gi nøyaktig pris noe jeg satte stor pris på. Jeg er superfornøyd med resultatet. Firma driver seriøst og kvaliteten på arbeidet er noe av det beste jeg har sett. Svært nøye og punktlig. Til mitt neste prosjekt vil de bli brukt igjen. Anbefales på det sterkeste.
Valgt av 89 brukere
LIPTON SNEKKERSERVICE AS tilbyr tjenester i kategorien: Snekker i Trondheim
Nylig evaluert av Hans
1. sep
Kom raskt som avtalt, gjennomførte prosjektet raskt og som ønsket.
Valgt av 39 brukere
DYRØ BYGG tilbyr tjenester i kategorien: Snekker i Trondheim
Nylig evaluert av Frode
2. jun
Veldig bra utført jobb og til å stole på. Anbefales
Valgt av 51 brukere
A. Østeraas Tømrerservice tilbyr tjenester i kategorien: Snekker i Trondheim
Nylig evaluert av Jan-Erik
6. jun
Vi fikk hjelp til å bytte gulv og listverk i halve huset, fornye trappen, rive og bygge opp igjen to vegger, sette inn større vindu, samt bygd inn varmtvannstank. Veldig fornøyd med jobben som ble gjort og svarte alltid raskt på henvendelser.
Hva skal du bruke plattingen eller terrassen til?
Det er flere elementer som bør tas i betraktning når du skal bygge ny platting eller terrasse. Bruksområdet er naturligvis en av dem. Skal den romme et utekjøkken med en stor spisegruppe? Skal det være en ramme rundt bassenget ditt? Eller kanskje en lekeplass som barna kan bruke på varme sommerdager?
Disse spørsmålene er viktige å stille seg selv før man går videre til valg av materialer og konstruksjon. Materialene burde være tilpasset formålet i tillegg til vær og konstruksjon.
Dersom du skal bygge den rundt et badebasseng, er det viktigst at du bruker materialer som tåler vann og fuktighet godt. Om plattingen hovedsakelig skal være en lekeplass for barna, er det kanskje optimalt å velge vedlikeholdsfrie materialer, slik at du slipper å måtte olje og beise midt i sesongen.
Dette er ting håndverkerne kan hjelpe deg med å finne ut av, slik at dere sammen finner den løsningen som passer best for deg.
Finn dyktige håndverkere i Trondheim på Mittanbud
Gjennom Mittanbud finner du erfarne, profesjonelle og dyktige håndverkere i Trondheim. De har lang erfaring med det relativt milde og fuktige, men også noe ustabile klimaet i byen. Og tidligere oppdragsgivere vil ha evaluert veldig mange av bedriftene og arbeider de har utført, slik at du kan gjøre deg opp egne meninger om hvem som passer best til din jobb.
Og det kunne ikke vært enklere! Legg inn en beskrivelse av terrasse-prosjektet ditt, så matcher vi deg opp med bedrifter som tar oppdrag i Trondheim. Alle våre tilbydere er kvalitetssikret av oss, og du vil motta tilbud fra de som har ledig kapasitet til å hjelpe akkurat deg.
Det neste steget er å gjennomføre befaringer, og å skrive kontrakt med bedriften du velger til å løse ditt prosjekt. I mellomtiden kan du stole på arbeidet blir utført med høy kvalitet og til en god pris - uansett hvilket av tilbudene du aksepterer.
Sammenlign tilbud fra flere håndverkere
Registrer jobben hos Mittanbud
Nylige jobber knyttet til terrasse og platting i Trondheim
skifte ur terrassebord
skifte ut terrassebord til royalimpregnert
Nytt terrassegulv
Terrasse (balkong) på ca. 13,5 m² (2,3 x 5,9 m) trenger nytt gulv. Det ønskes en løsning med TIL-TAK terrasseplater, og det gamle gulvet bør fjernes. Eksisterende gulv består av plastdekkede treplater og planker.
Vasking og beising av 12 kvadratmeter terrasse.
Vi holderer til i Ila, og ønsker at noen stiller med alt av utstyr og tar denne jobben.
Drenering og oppgradering av uteområde og veranda
Ønsker å gjennomført følgende jobb for et hus fra 1988, som har fire halvplan og står i skråning: - Drenering samt grunnmurisolering. Overskuddsmasser kan sannsynligvis gjenbrukes på nedsiden av hagen, på egen tomt - Ny trapp til inngangsparti - Ny trapp mellom hus og garasje til hagen på nedsiden. - Nytt dekke (platting, stein, eller lignende) på uteområde ved inngangsparti - Beplantning på nytt uteområde - Trapp fra nytt uteområde ved inngangsparti opp til eksisterende veranda, som ikke har atkomst fra utsiden i dag. I samme forbindelse etableres trapp ned til terrassen på nedsiden av huset. - Rive eksisterende bod under veranda, og etablere ny tett og isolert bod med el-tilførsel og lys - Utvide eksisterende veranda med ca 1 meter og bytte terrassebord på eksisterende. Eksisterende rekkverk byttes, gjerne i kombinasjon glass og tre. - Det skal tettes med plater/lignende under verandaen som gjør terrassen under regnfri. Terrassen under utvides tilsvarende som verandaen over. - Fjerning av gamle trestubber og røtter, utjevning av plen og påfyll av jord. - Reetablering av plen/uteområder/bed som blir påvirket av dreneringsarbeidet. - Planering på toppen av skråning på utsiden av garasjen (for mulig framtidig etablering av sykkelbod). Er kun interessert i seriøse bedrifter som har alle papirer i orden, som ivaretar HMS for sine ansatte og som er pålitelige og gjennomfører oppdraget iht. til avtaler, og som koordinerer med eventuelle underentreprenører. Ønsker å få gjennomført dette arbeidet slik at det er klart til bruk neste vår. Ta kontakt for befaring.
Bygge terrasse og gjerde
Hei, ønsker å utvide terrassen med ca 60cm samt bygge gjerde på to sider. Se bilde av naboens terrasse. Ønsker å bygge tilsvarende som naboen.
Beskrivelse av prosjektet – Bjørkhaugvegen 6D
Beskrivelse av prosjektet – *skjult adressenavn*. Vi ønsker pristilbud på en totalentreprise/komplett pakke som omfatter både utvendig og innvendig arbeid i forbindelse med tilbygg, terrasse, opparbeidelse av uteområde og bruksendring av loft. Godkjent rammetillatelse fra Trondheim kommune samt tegninger og utomhusplaner følger vedlagt. Arbeidets omfang: Tilbygg/bod: Oppføring av utvendig bod på ca. 25,2 m², tilknyttet eksisterende bolig. Terrasse og uteområde: Bygging av veranda/terrasse på ca. 77,3 m², delvis overbygd. Platting på ca. 60,8 m² mot sør. Trapper i terreng både nord og sør på tomten. Opparbeidelse av uteområde iht. utomhusplan (inkl. plantekasser, spilevegg/spilerekkverk, gjerde og tilpasning til terreng). I tillegg liten mur i naturstein eller klosser. Bruksendring loft: Innsetting av to takvinduer. Fasadeendring: Mindre fasadeendring i tråd med innsetting av vinduer. Forventninger til leverandør: Komplett leveranse med prosjektering, grunnarbeid, tømrerarbeid, snekkerarbeid, takarbeid, fasade, vindusmontering, trapper og terrengtilpasning iht. tegninger og rammetillatelse. Ansvar for koordinering av nødvendige fag (elektro, rørlegger, evt. maler/overflatebehandling). Arbeidene skal utføres i samsvar med TEK17 og gjeldende forskrifter. Tilbyder må ha nødvendige godkjenninger og ansvarsrett. Vedlegg: Godkjent rammetillatelse (Trondheim kommune, saksnr. BYGG-25/81292). Fasade- og illustrasjonstegninger. Utomhusplan.
Andres erfaringer med bedrifter som har bygget eller reparert platting og terrasse i Trondheim
Ny terrasse 5x3 m
Terrasse oppført etter planen, og med god kvalitet :)
Sep. 2025Terrasse
Jobben ble utført raskt, god kommunikasjon, og punktlighet. Veldig fornøyd☺️
Sep. 2025Platt og steinlegging
God pris, rask oppstart og gjennomføring. Kommunisere godt under veis. Stødige karer som vet hva de driver med. Anbefales på det sterkeste, og vil bli brukt igjen.
Aug. 2025Utvidelse av platting
Utvidelse av platting. Effektivt og grundig gjennomført, til avtalt tid. Ingenting å utsette på arbeidet. Vil anbefale videre.
Juli 2025Tore
BankID-verifisert bruker
Tilbud på erstatning av veranda og terrasse
Veldig hyggelig byggmester som kom på avtalt tid. Jobbet effektivt og laget oss en fin veranda og balkong. Veldig fornøyd!
Juli 2025Skifte terassebordbord og topp
Han gjorde jobben raskt og godt. Hyggelig kar.
Juni 2025Rive og legge ny platting
Vi er veldig fornøyd hvordan jobben ble utført på en profesjonell måte. God dialog hele veien og ryddet arbeidsplassen underveis. Veldig hyggelig og pålitelig mann.
Mai 2025Marthe
BankID-verifisert bruker
om Truls Wæraas
Platting og trapp ned fra stuedøra
Truls jobbet raskt og effektivt. God kommunikasjon og god resultat til en god pris.
Mai 2025Renovere eksisterende platting
Veldig fornøyd med gjennomført arbeid med platting og diverse snekkerarbeid.
Mai 2025RIVE GAMMEL OG SETTE OPP NY TERRASSE
Vi er fornøyd med jobben han har gjort, effektiv og nøyaktig
Mai 2025Platt
Vi er meget fornøyd med platten vi fikk lagt. Jobben ble raskt utført og det var ingen problemer med kommunikasjon. Kun positivt å si om opplevelsen.
Mai 2025Iren
BankID-verifisert bruker
om Truls Wæraas
snekre ny terrasse på bakkeplan
La ny terrasse på bakkeplan. Ca 30 kvm. Skrytes når skrytes skal. Alt var bare toppers fra første til siste møte. Kul og ekte type som har alt på stell uten noe tull på veien. Ryddig og etterrettelig. Anbefales på det sterkeste.
Mai 2025Platting
Jeg er kjempefornøyd med den jobben som er gjort,både med det som er gjort,kommunikasjonen,ryddighet og ja alt. Strålende fornøyd.og anbefales på det sterkeste 😊
April 2025Rigmor
BankID-verifisert bruker
Hva koster det å bygge terrasse eller platting?
Timeprisen for håndverkere som bygger terrasse og platting er ofte mellom:
kr 600 - kr 800Gjennomsnittsprisen for terrasse og platting på Mittanbud er:
kr 61 600Lurer du på hva ditt prosjekt vil koste?
Beskriv jobben, og få et prisestimat basert på tidligere jobber utført på Mittanbud.

Lurer du på hva jobben vil koste?
Vår AI-kalkulator gir deg pris-estimat basert på over 2 millioner jobber utført via Mittanbud.

Er du en håndverker?
Mittanbud får årlig inn over 220 000 jobber til håndverkere. Vi trenger flere bedrifter som kan ta disse unna!
Registrer bedrift