Trenger du hjelp med vindu eller dør i Mo i Rana?
Har du et prosjekt på gang i Mo i Rana for å skifte ut vindu eller dør, eller å fikse opp de du har? Legger du ut jobben på Mittanbud vil dyktige håndverkere i Mo i Rana konkurrere om å hjelpe deg!
- Legg ut jobben helt kostnadsfritt
- Motta uforpliktende tilbud fra bedrifter
- Velg det tilbudet som passer deg best
Hva koster arbeid med vindu og dør?
Timeprisen for håndverkere som jobber med vindu og dør koster ofte mellom:
kr 599 - kr 850Gjennomsnittsprisen for oppdrag innen vindu og dør på Mittanbud er:
kr 52 600Lurer du på hva ditt prosjekt vil koste?
Beskriv jobben, og få et prisestimat basert på tidligere jobber utført på Mittanbud.
Siste jobber tilknyttet vindu og dør i Mo i Rana
Bytte av vinduer og verandadører
Bytte av vinduer og verandadører. Vi i *skjult borettslagnavn* bytter vinduer og dører litt for litt etter behov. Årets behov er 8 vinduer i forskjellige størrelser og 3 verandadører. Ønsker tilbud på hele jobben fra A-Å. Bestilling av vinduer og dører (3-lags og alubekledning). Omramming, beslag og pyntebord brukes i utgangspunktet om igjen men byttes ved behov. Også inkludert utvendig vindtetting, nye foringer og listverk (hvit). Dampsperretape, isolering rundt vinduer med skum og nødvendige festemidler. Flere av vinduene er i høyden så det vil kreves lift. 2stk Høyrehengslet Verandadør 885 x 2085 1stk Venstrehengslet Verandadør 885 x 2085 4stk Hjørnevindu 985x1785 2stk loftvindu 1085x985 (mulig PVC?) 1stk Stuevindu smal 485x1785 1stk Soveromsvindu lite 485x585 Tar gjerne en befaring med dere, ønsker også dobbeltsjekk av dimensjonene og hengslingene så vi er enige. Vennlig hilsen, Ola *skjult etternavn*
Skifte et standard husmorvindu
Vinduet er firkantet ca. 1x1 meter og er i 1.etasje på bakkeplan med derav enkel adkomst.
Montere dører riktig
Hei. har satt inn 7 dører innomhus, en veranda dør og en ytterdør. Trenger fagfolk for at dette skal bli bra. Jobbe vil da være å fikse mine feil, listverk og utforing i forbindelse med dette
Grovt prisberegning for å fikse feil på en enebolig
Jeg vurderer å kjøpe en bolig i Mo i Rana, men tilstandsrapporten skremmer meg litt. Jeg har derfor prøvd å lage en oversikt over hva jeg ser på som de største bekymringene, og ønsker å vite cirka hva det vil koste å fikse disse problemene. Jeg legger ved alt nedenfor. 1. Fuktskader og kondensproblemer i takkonstruksjonen Det er registrert kondens i himlingen, med tegn til fuktskader og mugg. Avtrekksrør fra bad går gjennom kaldt loft uten korrekt isolering eller damp sperre. Ønsker utbedring av fukt og etablering av korrekt ventilasjon. 2. Vinduer og dører med punkterte glass eller råte Flere vinduer har punktert glass og/eller slitasje/råte. Flere utvendige dører (inkludert terrassedør) er skadde eller vanskelige å bruke. Ønsker pris på utskifting eller reparasjon. 3. Elektrisk anlegg – mangler kursfortegnelse og dokumentasjon Sikringsskapet mangler oppdatert kursoversikt. Ønsker pris på gjennomgang og oppdatering, samt evt. kontroll av anlegget ved behov. 4. Et av rommene har tidligere vært et kjøkken i sokkel. Ønsker gjerne å få vekk alt av rør og ledninger som ligger igjen for å gjøre det til et vanlig bruksrom igjen. 5. Det er sprekker i grunnmur, saltutslag og antydning til fukt på innside. Ønsker pris på utbedring av sprekker og evt. tiltak for bedre drenering/fuktsikring. Jeg eier ikke boligen enda, men ønsker overslag for beslutningsgrunnlag før eventuell kjøp. Tilstandsrapport, plantegninger og bilder kan sendes ved forespørsel. I prosessen i å lete etter bolig, får man mange tips fra alle vinkler. Noen forteller meg denne aktuelle boligen er bare å holde seg unna fordi det vil koste ekstreme summer å få i orden det som er feil. Jeg ønsker derfor å høre direkte med fagfolk hva deres tanker er. Ønsker gjerne pris pr. punkt, eller samlet dersom det er hensiktsmessig. Takk for hjelpen!
Rive vegger og pusse opp gang.
Skal ta i bruk 1 etg som i dag er leilighet. Planen er å rive en vegg i kjeller slik at inngangsparti blir i 1 etg, pusse opp gang og trapp opp. Det må også rives en vegg i 2.etg og settes inn vindu der inngangsparti er i dag. Trenger i grunn bare hjelp til grovarbeidet da jeg har lyst til å gjøre en del selv.
oppussing
utforing av innedør og listing av dør og vindu.
Hva koster arbeid med vindu og dør?
Timeprisen for håndverkere som jobber med vindu og dør koster ofte mellom:
kr 599 - kr 850Gjennomsnittsprisen for oppdrag innen vindu og dør på Mittanbud er:
kr 52 600Lurer du på hva ditt prosjekt vil koste?
Beskriv jobben, og få et prisestimat basert på tidligere jobber utført på Mittanbud.
Statistikk
Vindu og dør jobber i Mo i Rana
I løpet av de siste 12 månedene har det på Mittanbud blitt lagt ut:
jobber
evalueringer
av 5 stjerner

Lurer du på hva jobben vil koste?
Vår AI-kalkulator gir deg pris-estimat basert på over 2 millioner jobber utført via Mittanbud.

Er du en håndverker?
Mittanbud får årlig inn over 220 000 jobber til håndverkere. Vi trenger flere bedrifter som kan ta disse unna!
Registrer bedrift